r e k l a m a
Wydarzenia Kraj

Wyrzucił szczeniaki do śmieci

2013-01-15
Wyrzucił szczeniaki do śmieci
70-letni mężczyzna wyrzucił do kontenera na szkło sześć szczeniaków. Zwierzęta nie miały szans na wydostanie, ponieważ tego typu pojemnika nie da się otworzyć inaczej niż poprzez zdemontowanie. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Trafił do policyjnego aresztu. Odpowie za znęcanie się nad zwierzętami.
 
Do zdarzenia doszło na ul. Na Zaspę w Gdańsku, gdzie stoją pojemniki do segregacji śmieci. Kobieta przechodząca obok usłyszała dziwne dźwięki dobiegające z jednego z kontenerów. Natychmiast zgłosiła sprawę na policję. 
 
Funkcjonariusze wydobyli z kontenera na szkło sześć małych szczeniaków mieszańców. Na miejsce wezwano weterynarza, który je przebadał. Zwierzaki były wyziębione i bardzo wychudzone, ale ich stan jest już dobry. Trafiły do schroniska "Promyk" w Gdańsku, gdzie czekają na nowych właścicieli.
 
Policja zatrzymała mężczyznę, który był właścicielem porzuconych zwierząt. 70-letni mieszkaniec Gdańska był pod wpływem alkoholu. Został zatrzymany. W jego mieszkaniu znaleziono także dwie suki, matki wyrzuconych piesków, które zostały przewiezione do tego samego schroniska, co szczeniaki. 70-latek usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzętami, za co grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.
 
Źródło: trójmiasto.pl / fot. Kraj24.pl


Oceń artykuł:
Oceniono 2.81/5 (108 głosowania)
Zostaw komentarz:
autor:
komentarz:
dziś jest (antyspam):
 


Reklama