r e k l a m a

Bielsko B. Szyndzielnia

  dziś jutro pojutrze
temperatura
opady śniegu mm mm mm
ciśnienie hPa hPa hPa
wiatr km/h km/h km/h
deszcz mm mm mm
kamera online kamera Bielsko B. Szyndzielnia
obraz z godziny 18:02:26

Tereny zjazdowe znajdują się na położonym w pobliżu bielska stokach Szyndzielni (1026m n.p.m.). i Klimczoka (1117m n.p.m.), a także Dębowca (dla dzieci i początkujących). Funkcjonują dwa wyciągi talerzykowe i kolej linowa, który służy narciarzom przede wszystkim jako środek do transportu wyciągu na Klimczoku. Szyndzielnia znajduje się przy alei Armii Krajowej 366.

Wycieczka kolejką pozwala podziwiać wspaniałe krajobrazy Beskidów oraz panoramę miasta. Kolejka linowa, długość trasy 1,8km, maks. 35 wagoników, przepustowość ok. 850 osób na godzinę. Na wysokości 1001m n.p.m. znajduje się schronisko, gdzie zimą dyżuruje ratownik GOPR.

Dębowiec:

Wyciąg talerzykowy o długości 430m, długość 450m, różnica poziomu 105m, przepustowość 300 osób/godz. Stok łatwy, oświetlony, nadający się szczególnie do nauki jazdy. Nie ma sztucznego naśnieżania. Dyżuruje ratownik GOPR. W pobliżu schronisko z bufetem turystycznym. Dojście od parkingu pod Szyndzielnią - 20 min.

Klimczok 

W odległości ok. 40 min. marszu od Szyndzielni położone jest schronisko na Klimczoku. W pobliżu wyciąg talerzykowy o długości ok. 400m. Trasa zjazdowa średnio trudna, wzdłuż wyciągu. Trasę utrzymuje ratrak, dyżuruje ratownik GOPR-u.

Stok odwiedził pracownik działu sport portalu kraj24.pl OCENA ****


 

Czynny: nie
Grubość śniegu: -- mm
Warunki narciarskie: złe
Otwarte trasy: nie
Otwarte wyciągi: nie