r e k l a m a

Maso Corto

  dziś jutro pojutrze
temperatura
opady śniegu mm mm mm
ciśnienie hPa hPa hPa
wiatr km/h km/h km/h
deszcz mm mm mm
kamera online kamera Maso Corto
obraz z godziny 08:12:36

Maso Corto (niem. Kurzras) to mała, alpejska wioska we włoskim Tyrolu Południowym, w dolinie Val Senales (niem. Schnalstal) - niedaleko granicy austriackiej, w rejonie Ötztaler Alpen. Położona jest na wysokości 2 tys. metrów, u podnóża lodowca Hochjoch (3280 m n.p.m.). Do stolicy Tyrolu Południowego jest stąd 60 km, a do uzdrowiskowego Merano – 35 km.
Maso Corto jest niewielką, lecz coraz szerzej znaną miłośnikom aktywnych sportów zimowych, wioską we włoskim Tyrolu Południowym – rejonie zamków, ruin, pięknych ogrodów i winnic. Położona niedaleko granicy austriackiej, w rejonie Ötztaler Alpen, jest jednym z urokliwszych miejsc na wysokogórskie wakacje. Gościnni mieszkańcy, rewelacyjna kuchnia, świetne warunki narciarskie pozwalają turystom korzystać z całego wachlarza atrakcji.  W położonym na wysokości ponad 2 tys. metrów na turystów czeka: całoroczna jazda na nartach i snowboardzie na lodowcu Hochjoch (ponad 3 tys. metrów), wspaniałe warunki do uprawiania carvingu, telemarku, pieszych wędrówek, a także halfpipe na lodowcu, możliwość lotów z nartami na lotni, basen, sauny, dyskoteka i rewelacyjna włosko-austriacka kuchnia. Na zainteresowanych czeka 2500 miejsc noclegowych o różnym standardzie. Polacy są drugą, po Włochach nacją najczęściej spędzającą wakacje w Maso Corto. Czekają na nich polskie napisy, menu w rodzimym języku, polska rezydentka, instruktorzy mówiący po polsku.
Kurzras jest punktem wyjścia do prawdziwej śnieżnej zabawy. Kolejka linowa gwarantuje po 6 minutowym wjeździe na górę 3200m n.p.m. śnieg przez cały rok. Na lodowiec można wiec w środku lata, by zakosztować smak śnieżnego szaleństwa. Od Top Residence Kurz (kompleksu hotelowego) kolejka znajduje się zaledwie w odległości 150 metrów. Kolejka zabiera na gore za jednym razem około 80 osób. Jest ona czynna zima w godzinach od 8.30 - 16.30, a latem od 7.30 - 16.00.
Zbocza są długie i strome ale nie brakuje taż łatwych wariantów zjazdów. Bardzo piękna, ale trudna trasa zjazdowa długości 8 km prowadzi przez dolinę Corteraso (Kurzraz). Doświadczeni alpejczycy mogą spróbować zjazdu na skróty po niezwykle stromej "Schmugglerrinne". która niegdyś służyła przemytnikom do ucieczki przed celnikami. Wygodnych i szerokich tras zjazdowych jest tu 35 km i dostarczają one niezapomniane przeżycia zarówno narciarzom jak i snowbordzistom.


Do tego wszystkiego 17 km tras dla miłośników narciarstwa biegowego. Tereny narciarskie obsługiwane przez kolejkę linowa, siedem wyciągów krzesełkowych i cztery wyciągi orczykowe o łącznej przepustowości 11.000 osób / godz.
Stąd nic dziwnego, ze Schnalstal jest ulubionym terenem do treningów dla reprezentacji narodowych i zapalonych narciarzy. Na trasach mogą dobrze czuć się zarówno bardzo wymagający narciarze jak tez jeżdżące na nartach dla przyjemności rodziny.

Dla miłośników snowboardu do dyspozycji są tu Halfpipe jak i przeznaczony do skoków Fun Park. A wieczorem Bussl Bar na placu przy kolejce linowej, Leo´s Pub lub dyskoteka K2. Życie nocne i zabawne przeżycia mogą trwać tu do samych godzin rannych.

Przeżycia na wysokości 3200 m ! Jeden rzut okiem na potężne góry, wschody i zachody słońca ! Tu są możliwości do prawdziwego relaksu !

Czynny: tak
Grubość śniegu: 500-1050 mm
Warunki narciarskie: bardzo dobre
Otwarte trasy: tak
Otwarte wyciągi: tak