r e k l a m a

Kitzbühel

  dziś jutro pojutrze
temperatura
opady śniegu mm mm mm
ciśnienie hPa hPa hPa
wiatr km/h km/h km/h
deszcz mm mm mm
kamera online kamera Kitzbühel
obraz z godziny 02:11:19

Kitzbuhel – Kirchberg -  miejscowości te stanowią jeden z najsłynniejszych alpejskich kurortów, oferując jednocześnie romantyczny urok średniowiecznego tyrolskiego miasteczka. Miłośnicy sportów zimowych mają tu niepowtarzalną okazję, by wykazać się umiejętnościami na najtrudniejszym alpejskim stoku narciarskim, ponieważ kulminacją zimowego sezonu w Kitzbuhel jest styczniowy weekend, podczas którego odbywają się zawody „Hahnenkamm” (Koguci Grzebień) na sławnej trasie Stref z Koguciego Grzebienia, na której jest bardzo stromo.

Region Kitzbühel malowniczo usytuowany na wysokości 800 m npm znajduje się w szczególnie korzystnym, północno-zachodnim zaporowym położeniu, dzięki czemu śnieg pokrywający stoki do samej doliny gwarantowany jest od grudnia do kwietnia. Trawiaste podłoże sięgające do wysokości 2.000 m npm - w przeciwieństwie do raczej skalistego podłoża w innych regionach narciarskich - sprawia, że na terenach narciarskich wystarcza nawet niewielka ilość śniegu, aby zapewnić odpowiednie warunki do uprawiania sportów zimowych oraz możliwość jazdy na nartach w wiosennym słońcu.

Miłośników sportów zimowych z pewnością ucieszy oferta obejmująca 150 km doskonale przygotowanych tras zjazdowych, 29 km oznakowanych tras do skitouringu o różnym stopniu trudności, pełne emocji funparki dla snowboardzistów, naturalne tory saneczkowe i setki kilometrów tras biegowych oraz zimowych szlaków pieszych. Liczne szkółki narciarskie służą fachową radą i pomocą początkującym i powracającym do sportu.
 

Czynny: nie
Grubość śniegu: -- mm
Warunki narciarskie: złe
Otwarte trasy: nie
Otwarte wyciągi: nie