r e k l a m a

Wieżyca Koszałkowo

  dziś jutro pojutrze
temperatura
opady śniegu mm mm mm
ciśnienie hPa hPa hPa
wiatr km/h km/h km/h
deszcz mm mm mm
kamera online kamera Wieżyca Koszałkowo
obraz z godziny 00:11:48

Na Pojezierzu Kaszubskim,pora zimowa to znakomity mikroklimat.Daleko odszkwałów morskich,przejrzyste, szkliste powietrzei lekki puszysty śnieg, a i mrozymimo iż bywają siarczyste to jakoś miło szczypią.

Wszystko to stwarza bardzo dobre warunki do uprawiania sportów zimowych, głównie narciarstwa.Jak Państwo zauważyli ostatniesezony zimowe poskąpiły nambiałego puchu co wymusiłona nas zakup i zastosowanie urządzeń do wytwarzania śniegu.Tak więc, gdy temperatura spada poniżej -5 stopni C, włączamy armatki i produkujemy śnieg na bieżące dośnieżanie i na zapas (także w nocy). Stok (długość zjazdu 300 m) jest oświetlony i zawsze starannie przygotowany przez maszynę rozprowadzającą śnieg czyli ratrak, z głośników płynie muzyczka i aktualne wiadomości.

W niedalekiej przyszłości nasz obiekt wzbogaci się o następne nowoczesne wyciągi, powiększymy tereny zjazdowe o kolejne wzniesienia w tym górki dla dzieci i narciarzy początkujących.

Aktualnie przy stoku znajduje się wypożyczalnia sprzętu zimowego. Można wypożyczyć sprzęt narciarski (narty, kijki, buty), snowboardowy (deska, buty) i inne akcesoria niezbędne do zjazdów. Można również uzyskać informacje na temat sprzętu narciarskiego, jego doboru, jakości, skorzystać
z usług serwisu narciarskiego. Na stoku, do dyspozycji Państwa profesjonalna szkółka narciarska. Najlepsi instruktorzy i trenerzy przygotowali program zajęć: narciarstwo klasyczne, narciarstwo alpejskie, carving (easy carving, fun carving), snowboard (freestyle, alpin), przedszkole narciarskie i dostosowywują go do potrzeb indywidualnych, a także grupowych. Nad bezpieczeństwem Państwa czuwa grupa wykwalifikowanych ratowników GOPR.

Stok odwiedził pracownik działu sport portalu kraj24.pl OCENA****

Czynny: nie
Grubość śniegu: -- mm
Warunki narciarskie: złe
Otwarte trasy: nie
Otwarte wyciągi: nie