r e k l a m a

Lądek Zdrój

  dziś jutro pojutrze
temperatura
opady śniegu mm mm mm
ciśnienie hPa hPa hPa
wiatr km/h km/h km/h
deszcz mm mm mm
kamera online kamera Lądek Zdrój
obraz z godziny 16:09:04

Stacja Narciarska Lądek Zdrój jest niewielkim ośrodkiem narciarskim położonym na północnych stokach Trojaka. Wyciąg znajduje się na wysokości 600m, a różnica poziomów między początkiem, a końcem stoku wynosi 100m. Od części zdrojowej Lądka Zdroju, ośrodek oddalony jest ok. 300m.
 
W Stacji Narciarskiej Lądek Zdrój pracują trzy nowoczesne wyciągi:
•    wyciąg orczykowy renomowanej firmy Doppelmayr przepustowości 1200 os/h, długości ok. 600m.
•    wyciąg talerzykowy renomowanej firmy Elster o przepustowości 800 os/h, długości ok. 400m.
•    wyciąg talerzykowy renomowanej firmy Bachleda o przepustowości 750 os/h, długości ok. 350m.
Dzięki temu, iż stok usytuowany jest na północno zachodniej stronie góry Trojak panują tam wyśmienite warunki śniegowe.
    
Dla miłośników białego szaleństwa przygotowano trzy trasy zjazdowe - dwie z nich dla narciarzy początkujących (niebieskie) oraz jedna dla bardziej wymagających (czerwona).  Na wyciągu zainstalowano nowoczesne oświetlenie metalo-halogenkowe o mocy 15 KW (najlepsze w kotlinie kłodzkiej), dzięki czemu można tu szusować do późnego wieczora. Optymalne warunku do szusowania zapewnia zainstalowany na stoku system sztucznego naśnieżania. Składa się on aż 9 punktów rozmieszczonych na wszystkich trasach. Aby trasy były przygotowane perfekcyjnie do szusowania, na stoku pracuje ratrak Kassbohrer TB300.

Na terenie ośrodka znajduje się wypożyczalnia nart posiadająca ok. 200 kompletów. Wyposażona jest również w stanowisko serwisowe nart. Wypożyczalnia pracuje codziennie w godzinach od 9-20. W wypożyczalni znajduje suszarka do butów i profesjonalny program do obsługi wypożyczania nart.

Na ośrodku znajduje się punkt gastronomiczny o pow. 150m w którym serwowane są ciepłe posiłki i napoje. Bliskość centrum Lądka Zdroju sprawia - iż pasjonaci białego szaleństwa mają do swojej dyspozycji pobliskie hotele, pensjonaty, domy gościnne, gdzie mogą się zatrzymać i zjeść coś ciepłego. A po udanym szusowaniu mogą wybrać się na podbój Lądka Zdroju, który jest jednym z najbardziej malowniczych kurortów w Polsce.

Czynny: nie
Grubość śniegu: -- mm
Warunki narciarskie: złe
Otwarte trasy: nie
Otwarte wyciągi: nie