r e k l a m a

Cannes

  dziś jutro pojutrze
temperatura
opady śniegu mm mm mm
ciśnienie hPa hPa hPa
wiatr km/h km/h km/h
deszcz mm mm mm
kamera online kamera Cannes
obraz z godziny 10:03:05

Cannes to jeden z najpopularniejszych kurortów wypoczynkowych we Francji, położony w regionie Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, w departamencie Alpy Nadmorskie na Lazurowym Wybrzeżu. W ostatnich latach Cannes zdobyło światową sławę dzięki licznym festiwalom i innym wydarzeniom kulturalnym. Najgłośniejszy, odbywający się w połowie maja 10-dniowy Międzynarodowy Festiwal Filmowy jest chyba najbardziej ekstrawaganckim wydarzeniem na Lazurowym Wybrzeżu.

Główną promenadę miasta wyznacza bulwar La Croisette, wzdłuż którego ciągną się jedne z najdroższych hoteli w mieście wśród których najchętniej odwiedzany przez gwiazdy filmowe to słynny hotel Carlton - InterContinental. W Cannes zlokalizowane są butiki najsłynniejszych, luksusowych marek. To tutaj znajdują się luksusowe hotele i restauracje nastawione na zamożnych klientów.

Do Cannes warto wybrać się choćby na jednodniową wycieczkę, aby popatrzeć na piękne przystanie, zatoki, wzgórza Le Suquet i promenadę biegnącą wzdłuż słonecznej plaży.

Do Cannes ludzie przyjeżdżają przez cały rok, ale główny sezon turystyczny przypada na okres od maja do września.

Link do kamery na żywo:  http://www.camvista.com/watch-live-video/europe/france/cannes-old-port-marina-streaming-video-webcam.html

Szlaki: piesze
Nurkowanie: tak
Plaża strzeżona: tak
Surfing: tak