r e k l a m a

Mrzeżyno

  dziś jutro pojutrze
temperatura
opady śniegu mm mm mm
ciśnienie hPa hPa hPa
wiatr km/h km/h km/h
deszcz mm mm mm
kamera online kamera Mrzeżyno
obraz z godziny 01:02:03

(niem. Treptower Deep, Regamünde) to osada rybacka], nadmorska miejscowość wypoczynkowa i kąpielisko morskie w północno-zachodniej Polsce, położone w woj. zachodniopomorskim, w powiecie gryfickim. Jest jedną z dwóch miejscowości nadmorskich gminy Trzebiatów. Port morski nad Morzem Bałtyckim, na Pobrzeżu Szczecińskim, u ujścia rzeki Regi. Liczba ludności to 1727 mieszkańców.

Teren wokół miejscowości należy do Trzebiatowsko-Kołobrzeskiego Pasa Nadmorskiego, będącego specjalnym obszarem ochrony przyrody objęty programem Natura 2000. Ukształtowanie powierzchni jest zróżnicowane – wysokość terenów mieszkalnych kształtuje się od 1,0 do 2,1 m n.p.m., a samo centrum Mrzeżyna od 1,2 do 2,3 m n.p.m. Wydmy nadmorskie mają wysokość od 3,0 do 5 m n.p.m. po stronie wschodniej koryta rzeki i nawet do 10,0 m n.p.m. po stronie zachodniej. Do atrakcji turystycznych w Mrzeżynie można zaliczyć: falochrony portowe, pomnik Zaślubin Polski z morzem, a także neoromański kościół z 1912 roku.

W okresie letnim są organizowane niewielkie imprezy kulturalne, w których uczestniczy część mieszkańców, a także wypoczywający w miejscowości turyści. Większość imprez ma związek z nadmorskim położeniem i odbywa się w porcie bądź na mrzeżyńskiej plaży. Do aktywnych form spędzania czasu w miejscowości należą spływy kajakowe rzeką z Trzebiatowa, a także wykorzystanie okolicznych lasów na spacery i wycieczki rowerowe. W mrzeżyńskim porcie organizowane są także rejsy po morzu statkiem Czerwony Szkwał. To właśnie w tym miejscowym porcie można kupić rybę prosto z kutra.

Poza okresem letnim w Mrzeżynie można zaobserwować. W Mrzeżynie istnieje możliwość wędkowania w morzu, nad rzeką oraz na pobliskim jeziorze Resko Przymorskie.

Szlaki: rowerowe, kajakowe, piesze, żeglugowe
Nurkowanie: tak
Plaża strzeżona: tak
Surfing: tak