r e k l a m a

Kużnica

  dziś jutro pojutrze
temperatura
opady śniegu mm mm mm
ciśnienie hPa hPa hPa
wiatr km/h km/h km/h
deszcz mm mm mm
kamera online kamera Kużnica
obraz z godziny 06:11:23

(kaszub. Kùsfeld) dzielnica gminy miejskiej, część miasta Jastarni, położona na Mierzei Helskiej nad Morzem Bałtyckim. Kąpielisko morskie, kurort wypoczynkowy, dawna wieś rybacka w powiecie puckim, w woj. pomorskim. Szerokość mierzei na tym odcinku to tylko 200 metrów!! Z obu stron osady kilkumetrowe wydmy. Przy ulicy stoją parterowe domki z czerwonej cegły, zbudowane pod koniec XIXw. W Kuźnicy znajduje się miejsce, gdzie tory kolejowe są położone najbliżej brzegu morskiego na całym polskim Wybrzeżu.

Pierwsze zapisy historyczne o miejscowości pochodzą z końca XVI wieku – Kuźnica była wówczas wyspą. Warto odwiedzić tu piękny, neogotycki kościół rybacki z lat 30 z amboną w kształcie łodzi, wzorowany stylistycznie na kościele w Swarzewie. Na miejscowym cmentarzu, w lasku stoi pomnik- symboliczny grób rybaków i żołnierzy, ofiar wojen i żywiołów. 29czerwca z niewielkiej przystani rybackiej wyrusza na odpust św.Pawła i Piotra do Pucka malownicza proceja na łodziach.

Baza noclegowa miejscowości jest przygotowana na dużą lczbę turystów., szczególnie są tam wille, kwatery prywatne i pensjonaty.Kuźnica to mała miejscowość ciesząca się popularnością wśród turystów, nie tylko za sprawą niesamowitego widoku wąskiego półwyspu, ale także wyśmienitych naleśników..:)

Szlaki: rowerowe, piesze ,żeglugowe,kajakowe
Nurkowanie: tak
Plaża strzeżona: tak
Surfing: tak