r e k l a m a

Kos

  dziś jutro pojutrze
temperatura
opady śniegu mm mm mm
ciśnienie hPa hPa hPa
wiatr km/h km/h km/h
deszcz mm mm mm
kamera online kamera Kos
obraz z godziny 16:03:22

Piękne plaże, świetne warunki do uprawiania sportów wodnych, dobra zabawa i wyjątkowa atmosfera małej greckiej wyspy sprawiają, że chętnie jest ona wybierana na spokojny rodzinny wypoczynek czy wakacyjny wypad z przyjaciółmi. Dla osób związanych zawodowo z medycyną Kos to miejsce wręcz konieczne do odwiedzenia! Wyspa ma zaledwie 40 km długości i 10 km szerokości, więc łatwo jest poznać jej najpiękniejsze miejsca nawet w ciągu tygodnia. Piękne plaże o różnych fakturach piasku są uważane za jedne z najlepszych na greckich wyspach.

Stolicą wyspy jest miasto Kos – pełne życia, lubiane przez turystów za gościnność, świetne knajpki i nocne kluby. Tutaj widać jak zagmatwane były dzieje wyspy: przez Kos przewijali się Rzymianie, Wenecjanie, Turcy, Anglicy i Włosi. Ładna nadmorska promenada z palmami, kawiarnie na ulicach, sklepiki dodają uroku i wakacyjnego nastroju.

Warto odwiedzić Muzeum Archeologiczne, zobaczyć platan, najstarszy w Europie, przy którym ponoć wykładał sam Hipokrates. Tylko ok. 3 km od miasta leży Asklepiejon, ośrodek kultu, który pełnił rolę uzdrowiska, tarasowo położony na zboczu wzgórza ze wspaniałymi widokami. Plażową dzielnicą stolicy jest Lambi, z ładną plażą, znakomitymi warunkami do uprawiania sportów wodnych, sympatycznymi restauracjami, tawernami i kawiarniami.

Wspaniałymi plażami kusi także północne wybrzeże wyspy. W Tigaki, najbardziej znanym kurorcie w tej części Kos zachwyca długa na 10 km, piaszczysta plaża z niskimi wydmami, łagodnie schodząca do morza. Przy głównej ulicy są bary, restauracje i sklepiki; świetne tawerny znajdują się także przy plaży.

Niedaleko jest stąd do Marmari, małej wioski turystycznej z ładną, płaską plażą, z malowniczym widokiem na wyspy i turecki Bodrum.
 
Dalej na zachód leży Mastichari z urokliwym portem, skąd wypływają promy na wyspy Kalimnos i Pserimos, znane ze znakomitych tawern z owocami morza i festiwalu wina. W okolicy znajduje się nowoczesny park wodny Lido o powierzchni ok. 75.000 m² z masą atrakcji.

Szlaki: piesze, rowerowe
Nurkowanie: tak
Plaża strzeżona: tak
Surfing: tak